BREAKING NEWS
This content is not available in your region

Над Дніпром засяяло нове "Сонце"

Comments
Над Дніпром засяяло нове "Сонце"
Text size Aa Aa

У Дніпропетровську з’явилося друге “сонце”.

Арт-об’єкт «Дніпропетровський світанок» прикрашатиме новий металургійний комплекс, який відмовився від використання мартенівського виробництва і перейшов на екологічно безпечну роботу.

Планується, що комплекс вироблятиме майже півтора мільйона тонн сталі на рік, а працюватиме на ньому понад шістсот людей.

Кореспондент Євроньюз Євгенія Руденко:
“Новий металургійний завод у Дніпропетровську зовні виглядає просто, як сучасний сталеплавильний комплекс, однак на одній із його стін знайшлося місце і для сучасного мистецтва.”

На заводі представлено п‘ять арт-інсталяцій дансько-ісландського архітектора Олафура Еліассона.

За задумом, сонце, створене митцем, має зустрічати працівників заводу, коли вони приходять на роботу, і проводжати їх по дорозі додому.

Віктор Пінчук, підприємець:
“Сонце Олафура Еліассона – воно ж з двох частин, не таке пласке, як було встановлено у галереї Tate Modern у Лондоні. Там же ж була одна така частина, а у нас дві. Одна дивиться туди, на іншу частину міста, на іншу сторону Дніпра, а друга сюди, обличчям до працівників, тобто вона їх вітає – коли вони йдуть на роботу, сонце світить їм.”

Ще одна робота митця, яка відразу впадає в око, коли приходиш на територію заводу – це «Тунель часу» – еліптичні та кругові арки, зроблені з труб, виготовлених на цьому ж підприємстві. Через цей тунель можуть проїхати одночасно дві вантажівки.

Олафур Еліассон, архітектор:
“Я родом зі Скандинавії, де мистецтво живе у музеї, на вулиці, а також на робочих місцях Я думаю, що це світова тенденція – інтегрувати мистецтво у робоче середовище. Крім того, я переконаний, що справді необхідно ставити питання про своє життя, спосіб щоденного життя не тільки вдома або у вихідні, але також на роботі і на своєму робочому місці.”