BREAKING NEWS

BREAKING NEWS

Юрія Луценка готові етапувати до колонії після нового вироку

Now Reading:

Юрія Луценка готові етапувати до колонії після нового вироку

Юрія Луценка готові етапувати до колонії після нового вироку
Text size Aa Aa

Колишнього міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка засуджено до 2 років позбавлення волі.

Новий вирок ухвалено за епізодом, пов‘язаним зі справою про отруєння Віктора Ющенка. Екс-міністра обвинуватили в організації незаконного стеження за одним з фігурантів справи. Сторона обвинувачення вимагала засудити його до 2 з половиною років.

Захист Юрія Луценка обіцяє оскаржити вирок. Так чи інакше, він поглинається попереднім вироком про ув‘язнення до 4 років з конфіскацією майна за звинуваченнями у перевищенні влади і розтраті бюджетних коштів, тому загальний термін позбавлення волі не змінюється.

У прокуратурі кажуть, що після оголошення вироку немає підстав надалі утримувати засудженого у СІЗО. Очікується, що найближчим часом Юрія Луценка буде етаповано до Менської колонії у Чернігівській області.

Опозиція в Україні вважає переслідування екс-міністра, а також екс-прем‘єра Юлії Тимошенко політичною розправою з боку влади, хоча офіційний Київ це заперечує. Чимало світових і європейських організацій і політиків також твердять, що процеси над лідерами опозиції є політично вмотивованими.

Нещодавно Європейський суд з прав людини назвав арешт Юрія Луценка незаконним і зобов‘язав Україну виплатити йому 15 тисяч євро компенсації. Навесні цей суд також розглядатиме скаргу Юлії Тимошенко.