BREAKING NEWS
This content is not available in your region

Kürt yönetimi Mossad iddialarını yalanladı

Comments
Kürt yönetimi Mossad iddialarını yalanladı
Text size Aa Aa

Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi, Mossad ajanlarının Kuzey Irak’taki faaliyetlerine göz yumulduğu yönündeki İranlı diplomatların iddialarını yalanladı.

İran’ın Erbil Başkonsolosu Azim Hüseyni, İsrail istihbarat biriminin İran’a karşı faaliyetlerini Kuzey Irak’tan yönettiğini ileri sürerek Bölgesel Kürt Yönetimi’ni suçlamıştı. İranlı milletvekili Esmael Kosari de Kuzey Irak ve Azerbaycan’ı uyararak bu ülkelerde Mossad varlığına işaret etmişti.

İddiaların gerçek dışı olduğunu belirten Kürt yetkililer, İran’ın daha önce de asılsız suçlamalarda bulunduğunu açıkladı. Suçlamaları kesin bir dille yalanlayarak yazılı bir açıklamada bulunan yetkililer: “Kuzey Irak’ta İsrail adına faaliyet yürüten bir oluşum bulunmamaktadır. Bu suçlamalar, Kuzey Irak’ı İran-İsrail savaşına müdahil etme amacı taşımaktadır.“dedi.

Şii Başbakan Nuri El Maliki’nin iktidarda olduğu Irak’ta merkezi hükümetle İsrail arasında diplomatik ilişki bulunmuyor

Euronews is no longer accessible on Internet Explorer. This browser is not updated by Microsoft and does not support the last technical evolutions. We encourage you to use another browser, such as Edge, Safari, Google Chrome or Mozilla Firefox.