BREAKING NEWS
This content is not available in your region

Docudays UA: ставлення до душевнохворих в Україні

Comments
Docudays UA: ставлення до душевнохворих в Україні
Text size Aa Aa

В Україні існує лише 5 місць, де душевнохворі люди можуть проходити трудову реабілітацію, а також заробляти за це гроші.

Одна з таких лікувально-виробничих майстерень міститься у столиці. Тут інваліди вчаться робити конверти на продаж, але передусім вони приходять сюди для спілкування.

Ніна Горностай, директор:

“На сьогоднішній день 125-126 людей ходить. Це інваліди, ті, які не мають куди себе подіти. Інваліди дитинства, яких у нашому суспільстві ніхто не сприймає, а ми їх сприймаємо”.

Історія цього закладу стала основою для документального фільму «Тихе місце», у ньому розповідається про те, чим живуть душевнохворі люди.

З деякими з них спілкувалась кореспондентка Євроньюз Євгенія Руденко:

“Нормально, подобається тут. А що дома робити?”

“Одному дома мені так сумно”

Олеся Бортняк, режисер:

“Наші люди, ті, що ходять по вулиці, вони трохи їх стороняться. Можливо, у них якийсь образ не зовсім коректний таких людей і вони їх викреслюють з нашого життя. Хотілося намагатися зрозуміти і зробити їх ближчими до інших”.

«Тихе місце» став одним із небагатьох фільмів суто українського виробництва на міжнародному фестивалі документального кіно про права людини, який цими днями проходить у Києві.

Ксенія Харченко, Docudays UA:

“Цього року ми вирішили, що на фестивалі повинна бути якась одна тема. Це було минулого квітня, коли ми схилилися нА бік того, що наступний фестиваль повинен бути присвячений боротьбі з авторитаризмом і диктатурою, тобто, тим, що могло б загрожувати Україні в контексті розвитку пострадянського простору”.

Euronews is no longer accessible on Internet Explorer. This browser is not updated by Microsoft and does not support the last technical evolutions. We encourage you to use another browser, such as Edge, Safari, Google Chrome or Mozilla Firefox.