BREAKING NEWS

Now Reading:

Чи встигне Україна ухвалити "євроінтеграційні" законопроекти?


Ukraine

Чи встигне Україна ухвалити "євроінтеграційні" законопроекти?

Звільнення Юрія Луценка недостатньо для підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Про це услід за чиновниками Єврокомісії заявив голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський, який разом із послом Великої Британії відвідав засідання комітету Верховної Ради з євроінтеграції, де повідомили, що ЄС проведе кампанію з інформування українців про переваги Угоди.

Ян Томбінський, представництво ЄС в Україні:
“Однією з вимог ЄС було вирішення питання вибіркового правосуддя, тому ми вітаємо звільнення Юрія Луценка і сподіваємося, що з ним поводитимуться як із вільною людиною. Але питання реформування країни стоїть набагато гостріше, необхідні реформи правової системи та виборчого законодавства. Тож багато конкретної роботи треба виконати на рівні парламенту.”

Окрім того, що роботу в парламенті заблоковано, непрості стосунки у влади та опозиції і в комітеті. Сьогодні на засідання з-поміж “регіоналів” з‘явилася лише Ірина Бережна, яка після зустрічі з послами також пішла. Відсутність колег пояснювати відмовилась, заявивши, що корінь проблеми – в сесійній залі.

Ірина Бережна, Партія регіонів:
“Ми мали приклади, коли на комітеті злагоджено підтримуємо прийняття так званих євроінтеграційних законопроектів, які потім на жаль не мають можливості здобути підтримку в сесійній залі, бо опозиція блокує роботу – нормальну повноцінну Верховної Ради”

Ситуація у комітеті – наслідок загальної політичної кризни, заявляє його голова Григорій Немиря.

Григорій Немиря, ВО “Батьківщина”:
“Президент не приходить до Верховної Ради. Уряд вже другий термін пропускає, коли він мав би надати свою програму, а депутатів не допускають на засідання уряду. В даному випадку комітети ВР є складовою цієї політичної кризи. За умови її продовження, виконання критеріїв, необхідних задля підписання такої угоди, все більше і більше
буде віддалятися.”

Every story can be told in many ways: see the perspectives from Euronews journalists in our other language teams.

France

France: Hollande moves to stamp out fraud in public life