BREAKING NEWS

BREAKING NEWS

Чи готовий Київ до повені?

Now Reading:

Чи готовий Київ до повені?

Чи готовий Київ до повені?
Text size Aa Aa

Із 1 квітня у Києві очікують потепління до 10 градусів із позначкою «+».

Тож до 50 мільйонів тонн снігу, які випали в Києві і яким досі вкрите місто, зовсім скоро перетворяться на воду й поповнять басейни річок.

Утім повінь житловим масивам та промисловим об’єктам міста не загрожує, про що сьогодні на засіданні штабу КМДА із попередження повені заявив голова Українського гідрометцентру.

Микола Кульбіда, Укргідрометрцентр:
“Найбільшу увагу треба приділити визначенню тих місць, де може накопичуватися місцевий стік в результаті танення снігу – для міста Києва це буде головна проблема, на наш погляд, а не від річки.”

Якщо ж рівень води доведеться знижувати за рахунок спуску водосховищ, підтопити крім зон відпочинку на Дніпрі може й дачні та приватні садиби на Осокорках та у Воскресенських садах.

Можливий і перелив води через лівобережну дамбу Бортничі-Вишеньки.

З Києва ж наразі вивезено близько 250 тис тонн снігу.

У КМДА переконують: один з головних пріоритетів – розчищення зливоприймачів від снігу. Лише в одному районі їх до кількох тисяч.

Володимир Романський, майстер:

“Ви ж бачите, вони всі зараз під снігом, ми відкриваємо лише ті, що у занижених місцях.”

І хоча в КМДА визнають, що київська каналізація не здатна пропускати такі обсяги стічних вод, комунальників це не лякає:
“Вода може піднятися сантиметрів на 10-15, не настільки критично. Влітку більш страшна злива, ніж танення снігу. Центральні колектори при зливах не встигають приймати воду, а при таненні снігу такого не буде.”

Підтоплені талим снігом вулиці – перспектива кількох днів, а от потенційного спуску водосховищ очікувати не раніше другої половини квітня, кажуть екологи, і додають: Києву може загрожувати серйозніша небезпека – аварія на Бортницькій станції аерації.

Тетяна Тимочко, Всеукраїнська екологічна ліга:
“Безперечно величезна увага зараз має бути прикута до станції аерації з тим, щоби ще зміцнити цю дамбу, а можливо підняти її висоту для того, щоби мулові поля залишились в цих межах і не попали в Дніпро.”