BREAKING NEWS

BREAKING NEWS

Юрія Луценка готові етапувати до колонії після нового вироку

Now Reading:

Юрія Луценка готові етапувати до колонії після нового вироку

Text size Aa Aa

Колишнього міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка засуджено до 2 років позбавлення волі.

Новий вирок ухвалено за епізодом, пов‘язаним зі справою про отруєння Віктора Ющенка. Екс-міністра обвинуватили в організації незаконного стеження за одним з фігурантів справи. Сторона обвинувачення вимагала засудити його до 2 з половиною років.

Захист Юрія Луценка обіцяє оскаржити вирок. Так чи інакше, він поглинається попереднім вироком про ув‘язнення до 4 років з конфіскацією майна за звинуваченнями у перевищенні влади і розтраті бюджетних коштів, тому загальний термін позбавлення волі не змінюється.

У прокуратурі кажуть, що після оголошення вироку немає підстав надалі утримувати засудженого у СІЗО. Очікується, що найближчим часом Юрія Луценка буде етаповано до Менської колонії у Чернігівській області.

Опозиція в Україні вважає переслідування екс-міністра, а також екс-прем‘єра Юлії Тимошенко політичною розправою з боку влади, хоча офіційний Київ це заперечує. Чимало світових і європейських організацій і політиків також твердять, що процеси над лідерами опозиції є політично вмотивованими.

Нещодавно Європейський суд з прав людини назвав арешт Юрія Луценка незаконним і зобов‘язав Україну виплатити йому 15 тисяч євро компенсації. Навесні цей суд також розглядатиме скаргу Юлії Тимошенко.