BREAKING NEWS

BREAKING NEWS

Docudays UA: ставлення до душевнохворих в Україні

Now Reading:

Docudays UA: ставлення до душевнохворих в Україні

Docudays UA: ставлення до душевнохворих в Україні
Text size Aa Aa

В Україні існує лише 5 місць, де душевнохворі люди можуть проходити трудову реабілітацію, а також заробляти за це гроші.

Одна з таких лікувально-виробничих майстерень міститься у столиці. Тут інваліди вчаться робити конверти на продаж, але передусім вони приходять сюди для спілкування.

Ніна Горностай, директор:

“На сьогоднішній день 125-126 людей ходить. Це інваліди, ті, які не мають куди себе подіти. Інваліди дитинства, яких у нашому суспільстві ніхто не сприймає, а ми їх сприймаємо”.

Історія цього закладу стала основою для документального фільму «Тихе місце», у ньому розповідається про те, чим живуть душевнохворі люди.

З деякими з них спілкувалась кореспондентка Євроньюз Євгенія Руденко:

“Нормально, подобається тут. А що дома робити?”

“Одному дома мені так сумно”

Олеся Бортняк, режисер:

“Наші люди, ті, що ходять по вулиці, вони трохи їх стороняться. Можливо, у них якийсь образ не зовсім коректний таких людей і вони їх викреслюють з нашого життя. Хотілося намагатися зрозуміти і зробити їх ближчими до інших”.

«Тихе місце» став одним із небагатьох фільмів суто українського виробництва на міжнародному фестивалі документального кіно про права людини, який цими днями проходить у Києві.

Ксенія Харченко, Docudays UA:

“Цього року ми вирішили, що на фестивалі повинна бути якась одна тема. Це було минулого квітня, коли ми схилилися нА бік того, що наступний фестиваль повинен бути присвячений боротьбі з авторитаризмом і диктатурою, тобто, тим, що могло б загрожувати Україні в контексті розвитку пострадянського простору”.